O nas

Wesołe Misie to ważne punkty w Mikołowie oraz w Katowicach. Są to miejsca w których liczą się dzieci. Nasz czas, serce i umiejętności poświęcamy by służyć naszym podopiecznym. Dzięki temu dzieci nabywają wiedzę i umiejętności które kształtują je na całe życie.

Bezpieczeństwo i rozwój

Naszym najważniejszym zadaniem jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa pobytu oraz optymalnych warunków do rozwoju i aktywności dziecka. Wszystko to przebiega w domowej atmosferze w małej grupie dzieci.

Lokale

Zarówno żłobek w Mikołowie, jak i żłobek w Katowicach to niewielkie placówki. Mieszczą się one parterze budynków dzięki czemu ani rodzice z wózkami, ani dzieci, nie muszą pokonywać schodów które dla małych nóżek potrafią być prawdziwym wyzwaniem. Placówki mają dostępne parkingi dzięki czemu przywożenie i odbieranie dzieci jest prostsze.

  • Katowice

    Katowice

  • Mikołów

    Mikołów

Wykwalifikowana kadra

Wysoki poziom pracy utrzymywany jest dzięki ustawicznemu kształceniu się kadry. „Ciocie”, bo tak nazywa się tu opiekunki, rozwijają swój warsztat pracy biorąc udział w kursach. Dzięki nim jeszcze lepiej rozumieją potrzeby dzieci i potrafią je zaspokajać. Przebyte kursy pozwalają opiekunkom wzbogacić zajęcia dydaktyczne prowadzone z dziećmi o codzienny Krąg Języka Angielskiego, ćwiczenia sensoryczne oraz elementy pedagogiki Marii Montessori, Programu Aktywności Knillów, Metody Aktywnego Słuchania Muzyki Batti Strauss a także Sensoplastyki.

Codzienne zajęcia tematyczne

Priorytetem w naszych placówkach jest rozbudzenie w dzieciach motywacji do poznawania nowych rzeczy. Pomocne w tym względzie okazują się zajęcia tematyczne codziennie prowadzone przez opiekunki. Realizowane są one według planu dydaktycznego tworzonego przez kadrę Wesołych Misi. Dzięki temu program zajęć dostosowany jest nie tylko do pór roku oraz świąt, ale także do wieku i możliwości grupy dzieci którymi aktualnie zajmuje się opiekunka. Tylko takie rozwiązanie pozwala na optymalizację korzyści jakie czerpie dziecko z pobytu w żłobku. Nie byłoby to jednak możliwe bez podmiotowego i indywidualnego traktowania każdego z dzieci które wynika z więzi jakie łączą tu dzieci i ich opiekunki.

Zdrowa dieta

Dla prawidłowego rozwoju dziecka niezwykle ważna jest prawidłowa dieta. Posiłki podawane w placówkach Wesołych Misi są zbilansowane i dostosowane do potrzeb dzieci. W razie potrzeby dieta dostosowywana jest także do alergików.

LiveKid

Współpraca opiekunek z rodzicami jest niezwykle istotna dla rozwoju dziecka. Aby była ona jeszcze skuteczniejsza korzystamy z programu ułatwiającego natychmiastową komunikację z rodzicami LiveKid. Dzięki niemu rodzic na bieżąco śledzi wydarzenia w żłobku prywatnym w Katowicach.