Z życia klubu

Urodziny Klubu Malucha Wesołe Misie

Maluchy w Klubie doskonale wiedzą, że jesienne liście zmieniają kolory. Na dowód tego stworzyły piękny plakat w kolorach jesieni odbijając liście. Korzystając z darów jesienni dzieci starały się stworzyć kasztanowe zwierzątka. W piątek kasztany i żołędzie schowały się w tajemniczej misce i trzeba było je wykopać.

Popołudniami poznajemy świat morskich głębin

Świat poznajemy wszystkimi zmysłami

Świętujemy ważne chwile
Dzień Mamy

I Dzień Taty

Biedroneczko leć do nieba… W tym tygodniu dzieci w Klubie poznają mieszkańców łąki. Maluchy wiedzą już co to jest pszczoła, z czego bierze się miód i jak wyglądają jego plastry. Pociechy miały też możliwość dotknięcia i powąchania pszczelego wosku. Biedronka to kolejny poznany przez nas mieszkaniec łąki. Maluchy dowiedziały się jak wygląda biedronka, czym się żywi oraz dlaczego jest dla nas ważna. Prace dzieci można zobaczyć poniżej.

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, w wodę Cię wrzucimy, bo nie chcemy zimy! Pierwszego dnia wiosny maluchy z Klubu poznały symbolikę Marzanny i stare zwyczaje z nią związane. Dzieci pięknie przyozdobiły kukłę i tańczyły z nią przeganiając zimę.

Wesołe Misie budzą się z zimowego snu i szukają oznak wiosny. W zeszłym tygodniu dzieci w Klubie dowiedziały się które z kwiatków możemy już zobaczyć. Razem z opiekunką siały rzeżuchę i dbały o nią codziennie, podlewając ją i dostrzegając zmiany jakie w niej zachodzą. Poznały też zwierzęta które budzą się z zimowego snu, a także gąsienicę, która przemieni się w motylka. Maluchy z radością oglądały ptasie gniazdko, słuchały dźwięków kury i innych ptaków. Wiosenne prace plastyczne dzieci można zobaczyć poniżej.

W Klubie Malucha Wesołe Misie dbamy o wszechstronny rozwój dzieci. W czasie zajęć wykonują zabawy manualne (np. przesypywanie kaszy). Zabawy tego typu pozwalają dzieciom na ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Jest to ważne, ponieważ w przyszłości ułatwi dzieciom wykonywanie skomplikowanych czynności takich jak wiązanie sznurówek i pisanie.

Przez odpowiednie zabawy dbamy także o rozwój pamięci.

W zeszłym tygodniu dzieci poznały zawód lekarza, kucharza, fryzjera, rolnika i strażaka. Dowiedziały się, co robią przedstawiciele tych zawodów oraz po czym ich poznajemy. Dzieci z radością kolorowały rysunek lekarza, robiły czapkę kucharską i wcielały się w rolę fryzjera. Z równym zapałem rozpoznawały zwierzęta żyjące na farmie, słuchały o roli strażaka, poznawały numer alarmowy. Maluchy chętnie przyklejały kawałki wydzieranki tworząc piękne wozy strażackie.

Karnawał to czas zabaw, maskarad, pochodów i zimowych balów. Dawniej wierzono, że im wyższe będą skoki ludzi w tym czasie, tym wyżej urośnie zboże. Dlatego też karnawał ściśle związany jest z tańcem.

By tradycji stało się zadość i aby ochronić pola przed nieurodzajem, w naszym Klubie Malucha Wesołe Misie 4 lutego odbył się bal karnawałowy. Dzieci tańczyły, naśladowały ruchy, prezentowały swoje stroje i malowały farbkami.

Dużą atrakcją było wykonywanie kolorowych obrazów wykorzystując farbujące bibułki.

Podczas swobodnego tańca dzieci chętnie sięgały po balony i confetti.

Oczywiście nie zabrakło też atrakcji dla rodziców, którzy wykonywali z dziećmi ćwiczenia relaksujące takie jak masażyk w parach i fotelik.Na wszystkich uczestników czekał też słodki poczęstunek z okazji tłustego czwartku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy i zapraszamy na kolejne.